loading...

baharkian

با خواص بی نظیر ویتامین سی برای پوست آشنا شوید

baharkian بازدید : 2 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

یکی از ویتامین های ضروری برای بدن ما ویتامین سی است. اگر بخواهیم یکی از مهم ترین خواص این ویتامین را برشمریم می توانیم به تامین انرژی خوب برای سوخت و ساز بدن و شادابی اشاره کنیم. هنگامی که سرما می خوریم نوشیدن یک لیوان آب پرتقال یا لیمو شیرین ما را سرحال تر می کند. این چه دلیلی دارد؟ مشخص است. این ویتامین به ویتامین جوانی و شادابی معروف است. علاوه بر تامین انرژی برای سیستم ایمنی بدن و دیگر اعضا ما را سرحال می کند. تا به حال شده که خسته از کاری باز گشته باشید و با نوشیدن یک لیوان آب هویج احساس کنید خستگی تان از بین رفته است؟ همه این ها به خاطر ویتامین سی فراوانی است که در هویج وجود دارد. ویتامین سی خستگی بدن را از بین می برد و ما را شاداب و با نشاط می کند. شاید جالب باشد که بدانید ویتامین سی همین خواص را برای پوست هم دارد! بله پوست ما هم برای شادابی و نشاط و زیبایی اش به ویتامین سی نیاز دارد. بیشتر این انرژی از طریق خوردن میوه ها و منابع طبیعی آن به دست می اید. اما کرم ها و لوسیون هایی هم هستند که این انرژی را به صورت موضعی به پوست تزریق می کنند. در این بین کرم ویتامین سی الارو جزو مهم ترین محصولات مراقبتی در این زمینه است. در ادامه با برخی از مهم ترین خواصی که ویتامین سی برای پوست ما دارد آشنا می شویم.

آیا اسپان باندهای رنگی که در ماسکهای پزشکی استفاده می شود بهداشتی است؟

baharkian بازدید : 1 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

همه ما به خاطر شیوع کرونا ملزم شدیم که ماسک بزنیم. قائدتا هیچ کس دوست ندارد این زحمت تحمل ماسک روی صورت را به خاطر زیبایی از بین ببرد. ماسک رنگی نیز در بازار کم نیست. این باعث شده خیلی ها این سوال برایشان به وجود بیاورد که آیا این لایه های رنگی بهداشتی هستند یا خیر. آیا می شود ماسکهای رنگارنگ را استفاده کرد و از کرونا هم پیش گیری کرد یا خیر.

پاسخ به چند سوال متداول و رایج در مورد ماسک

baharkian بازدید : 6 یکشنبه 12 دي 1400 نظرات (0)

این روزها و با شیوع ویروس بسیار خطرناک کرونا همه ما از ماسک برای این که از سلامتی خود محافظت کنیم استفاده می کنیم. ماسک ها در سبد خرید خیلی از ما هستند. خروج از خانه بدون ماسک ممکن است. این روزها شاید خیلی از ما به دنبال ماسکی که باشیم که از ما در برابر کرونا بیشتر محافظت کند. فروشندگان مختلف ممکن است با توجه به سیاسیت خود ماسک خاصی را به شما معرفی کنند. اما آیا همه این ماسک ها خوب هستند و می توانند مواظب شما باشند یا خیر. در این مطلب قصد داریم به سوالات رایجی که برای خیلی ها در مورد ماسک به وجود می آید پاسخ دهیم.

در زمان قرنطینه کرونا تا زمانی که خوب شوید این کارها را انجام دهید

baharkian بازدید : 8 یکشنبه 12 دي 1400 نظرات (0)

ممکن است تست هر یک از ما در این روزها به هر دلیلی مثبت شود. علی رغم این که رسانه ها بارها و بارها در طول روز و به طور مکرر اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی را یادآور می کنند باز هم خیلی از ما رعایت نمی کنیم و گرفتار می شویم. همچنین ممکن است یکی از اطرافیان ما و یا کسانی که به تازگی دیده ایم ناقل بوده باشد و ما را نیز کرونایی کرده باشد. در این صورت و اگر تست کرونای شما مثبت شد بهتر است هر چه سریع تر به خانه بروید و دوران قرنطینه را شروع کنید. در این مدت کارهای زیر را انجام دهید تا زودتر خوب شوید.

چطور در زمان کرونا خرید مطمئن و بی خطری داشته باشیم

baharkian بازدید : 3 یکشنبه 12 دي 1400 نظرات (0)

مرتب تاکید می شود که تا جایی که می توانید در خانه بمانید. اما گاها پیش می آید که مجبور می شویم برای خرید خیلی از چیزهای ضروری از منزل خارج شویم. رعایت شیوه نامه های بهداشتی را باید همیشه به یاد داشته باشیم و سعی کنیم با رعایت آن ها از خودمان در شرایط کرونایی محافظت به عمل آوریم. خرید کردن باید بسیار محتاطانه انجام شود. فروشگاه ها روزانه میزبان افراد زیادی هستند که برای خرید می آیند. هر کالایی و قفسه ای می تواند آلوده به ویروس باشد. فضای فروشگاه ممکن است خطرناک و آلوده باشد. پس باید بسیار مراقب بود. در این مطلب می خواهیم در مورد کارهایی صحبت کنیم که در زمان خرید باید انجام دهیم تا خطری بی خطر و ایمن تر داشته باشیم.

با میزان اثربخشی هرکدام از ماسکهای پزشکی آشنا شوید

baharkian بازدید : 1 شنبه 11 دي 1400 نظرات (0)

ماسکها پس از شیوع کرونا به ابزاری بسیار مهم برای حفظ جان و سلامت ما بدل شدند. شاید هیچ یک از ما گمان نمی کرد روزی برسد که مجبور شویم برای زنده ماندن، در خیابان ها و در حین کار در زمانی که سرکارمان هستیم ماسک داشته باشیم. اهمیت ماسک و انتخاب درست آن این روزها بسیار مهم تر از پیش شده است. همه ما باید ماسکی خوب و درست و حسابی داشته باشیم تا بتوانیم از کرونا ایمن بمانیم. انتخاب ماسکی که استانداردهای حفاظتی لازم را داشته باشد اهمیت فراوان دارد. تنوع ماسکها نیز این روزها بسیار زیاد شده است. ماسکهای با شکلها و شمایل گوناگون زیاد شده اند و گاهی گیج می شویم که کدامیک را خریداری کنیم. در این مطلب می خواهیم شما را با میزان اثر بخشی و کارایی که هر یک از این ماسکها دارد آشنا کنیم. با شناخت این ماسکها می توانیم انتخاب بهتری در این روزهای سخت داشته باشیم.

اقدامات مهم در دوران قرنطینه کرونا از ابتلا تا بهبودی

baharkian بازدید : 2 شنبه 11 دي 1400 نظرات (0)

همه ما با شنیدن نام کرونا و این که شخصی کرونا داشته باشد ناراحت و نگران می شنویم. اخباری که در مورد مرگ و میرهای هر روز در شهرهای اطرافمان می شنویم ممکن است ما را از این ویروس تا حد جدی ترسانده باشد. اما حقیقت این است که همه چیز به خودمان بستگی دارد. از قدیم گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است. همه این مواردی که با نام پروتکل های بهداشتی به ما گفته می شود نیز برای پیشگیری است تا خدای ناکرده در دام کرونا نیفتیم. اما اگر غفلت کردیم و مبتلا شدیم چه کنیم؟ اگر یکی از اطرافیان ما که ناقل کرونا بوده است باعث شد که ما نیز دچار شویم چه اقداماتی باید انجام دهیم. در این مطلب به مواردی خواهیم پرداخت که به ما کمک می کند در صورتی که تست کرونا دادیم و مثبت شد باید رعایت کنیم. البته دقت کنید که این موارد برای کرونای خفیف است. اگر زودتر تشخیص دهیم و برای درمان اقدام کنیم می توانیم هر چه زودتر کرونا را شکست دهیم.

نکاتی برای مراقبت از کرونا در منزل

baharkian بازدید : 1 شنبه 11 دي 1400 نظرات (0)

با وجود این که خیلی از ما ماسک زدن را ترک نمی کنیم و سعی می کنیم که موارد و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم در خیلی از موارد به کرونا دچار می شویم. خیلی از اطرافیان ما نیز ممکن است به کرونا دچار شده باشند. چقدر خوب است که با نشانه های این ویروس آشنا باشیم. در این صورت با مشاهده نشانه هایی که ما را مشکوک می کند می توانیم به پزشک مراجعه کنیم یا تست بدهیم. خوشبختانه خیلی از شرکت های پزشکی نیز تست هایی ساخته اند که به راحتی می توان با استفاده از آن ها در منزل تست کرونا گرفت. این تست ها به سرعت جواب می دهند و می گویند که ما به کرونا دچار هستیم یا خیر. اگر جواب مثبت بود باید در خانه بمانیم و از خودمان مراقبت کنیم. در این مطلب نکاتی را خواهیم گفت که در هنگام مراقبت در خانه به کمک ما می آید. رعایت این نکات به بهبودی و افزایش سرعت درمان شما یا هر کدام از اطرافیانتان که کرونا گرفته است کمک می کند.

رقابت تولیدکننده ها و افزایش کیفیت ماسک و محصولات پزشکی کرونا

baharkian بازدید : 2 شنبه 11 دي 1400 نظرات (0)

در کشور ما در اوایل ظهور کرونا اتفاقاتی مثل نایاب شدن ماسک به وجود آمد. تعداد ماسکهای موجود در بازار به اندازه ای نبود که بتواند پاسخگوی نیاز به این زیادی مشتریان باشد. به یکباره اتفاقی افتاده بود که باعث شده بود همه مردم اعم از پزشک و غیر پزشک و کوچک و بزرگ و پیر و جوان مجبور شوند ماسک بزنند. افزایش حجم نیازی که به وجود آمده بود باعث شد که ماسکهای موجود در بازار به سرعت تمام شود. اگر هم ماسکی بود با قیمت زیادی و با زحمت زیاد می شد آن را خرید. مردم برای خرید یک ماسک ساده مدت ها در بازار می گشتند و به شرکتهای پزشکی مختلف پیام می دادند. باید میزان تولید بیشتر می شد. در غیر این صورت در این شرایط کرونایی معلوم نبود چه بلایی بر سر مردم بیاید.

موهای ما نیز به ویتامین نیاز دارند

baharkian بازدید : 3 سه شنبه 07 دي 1400 نظرات (0)

شاید فکر کنید که تنها سیستم داخلی بدن ماست که برای انجام دست کارش و با بهتر بودن به ویتامین نیاز دارد. اما این طور نیست. حتی پوست و موی ما نیز برای سلامت و جوانی نیاز به ویتامین های مختلفی دارند. اگر این ویتامین ها به خوبی به آن ها نرسد سلامت خود را از دست می دهند. پوست ما در اثر کمبود ویتامین ها ممکن است تیره یا لکه لکه شود. موهای مو در نتیجه نرسیدن مواد مغذی دچار ریزش می شوند. پس باید این ویتامینها را برای آن ها تامین نماییم. بخشی از این ویتامینها از طریق مواد غذایی به آن ها می رسد. بخش دیگر نیز از طریق شامپوها و لوسیون ها می تواند به آن ها وارد شود.

تعداد صفحات : 11

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 16
 • باردید دیروز : 14
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 60
 • بازدید ماه : 259
 • بازدید سال : 597
 • بازدید کلی : 610