loading...

baharkian

افزایش کیفیت ماسکهای ایرانی

baharkian بازدید : 1 سه شنبه 14 دي 1400 نظرات (0)

در زمینه کالاهای پزشکی کشور ما نقص های زیادی داشته و دارد. بخش زیادی از محصولات مورد استفاده در بخش های درمانی و بیمارستان ها از کشورهای دیگر وارد می شود. این باعث وابستگی زیاد ما شده است. تا جایی که در روزهای کرونایی و به خصوص در زمانی که واردات کالاها ممکن نبود و بخش نامه های جهانی صادر شده بود بر مبنای این که نباید کالایی بین کشورها جا به جا شود در کشور ما مشکلات زیادی به وجود آمده بود.

اقدامات مهم برای پیشگیری از کرونا در محل کار

baharkian بازدید : 3 سه شنبه 14 دي 1400 نظرات (0)

با شیوع کرونا توصیه شده است که از رفت و آمدهای غیر ضروری خودداری شود. به طور مثال رفتن به میهمانی ها و گردهمایی هایی که صرفا اهداف تفریحی دارند باید کنسل شوند. هر تجمعی به خصوص در جاهای سربسته با نفرات زیاد می تواند خطرناک باشد. البته با شیوع نمونه های جهش یافته نیز مشخص شد حتما جمعیت نباید خیلی زیاد باشد تا کرونا منتقل شود. حتی بودن در محل سربسته ای با سه نفر که گردش هوای زیادی ندارد خطر ابتلا به کرونا را تشدید می کند.

آیا بچه ها کرونا می گیرند؟ نیاز است ماسک بزنند؟

baharkian بازدید : 1 سه شنبه 14 دي 1400 نظرات (0)

خیلی ها فکر می کنند که کودکان کرونا نمی گیرند. نمی توان انکار کرد آمار ابتلای بچه ها به کرونا کمتر از بزرگترهاست. اما این خود می تواند دلیل های دیگری داشته باشد. مثل این که بچه ها سر کار نمی روند. یک کودک قرار نیست وارد بانک شود تا یک کار بانکی انجام دهد. اما ممکن است به همراه بزرگترها به یک فروشگاه یا مرکز خرید برود و به هر حال در خطر قرار داشته باشد. کرونا تنها بزرگترها را درگیر نمی کند. درگیری این ویروس می تواند شامل بچه ها نیز بشود. پس باید بچه ها نیز پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت کنند. همان طور که بارها تاکید شده است از بردن بچه ها به مکان های بازی خودداری شود. به خصوص مراکز بازی دسته جمعی و شلوغ تر که خطر خیلی بیشتری هم دارند.

محصولات برند oral-b به دلیل مشکلات تحریم نایاب شده اند

baharkian بازدید : 6 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

برند اورال بی را همه ما می شناسیم. برندی که ما را به یاد محصولاتی مثل مسواک و خمیردندان و... می اندازد. بله این برند سال هاست که در این زمینه فعالیت می کند. محصولاتش هم بیشتر در زمینه دهان و دندان هستند. انواع مسواکهای ساده و برقی، نخ های دندان و محصولات دیگری مثل خمیردندان به صورت بسیار تخصصی تولید می شوند. این برند هدفش را تولید محصولاتی مراقبتی و درمانی گذاشته است. واقعا هم خوب کار کرده است و محصولاتی بی مانند را وارد بازار کرده است. هنوز هم با وجود این که محصولات بهداشتی بسیار گسترده شده اند و برندهای دیگری هم وارد بازار شده است باز هم نام اورال بی چون ستاره می درخشد. کسی نمی تواند با این برند به راحتی رقابت نماید. نمی توان هم از حق گذشت. چرا که این شرکت آلمانی خیلی سال است که در این زمینه کار می کند. هنوز مانده است تا شرکت های نوپا بتوانند این میزان تجربه را کسب کنند و بتوانند محصولاتشان را با این دقت وارد بازار کنند.

ابتکار جدید شرکت میسویک در تولید خمیردندان که به یکباره فروشش را دو چندان کرد

baharkian بازدید : 1 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

شرکت میسویک به تازگی محصولاتش را به خوبی به همه ما معرفی کرده است. در هر فروشگاهی محصولات بهداشتی این برند را در قفسه ها مشاهده می کنیم. به تازگی محصولات مراقبت از دهان و دندانی که توسط این شرکت تولید شده است بسیار محبوبیت پیدا کرده اند. محصولاتی که قیمت بسیار خوبی هم دارند. همین قیمت مناسب خرید آن ها را برای هر کسی با هر سطح اقتصادی و مالی آسان می کند. کیفیت بالای محصولات شرکت میسویک و تنوع گسترده ای که ایجاد کرده است فروش این شرکت را بسیار متحول کرده است.

چرا با وجود رعایت پروتکلهای بهداشتی درگیر کرونا می شویم

baharkian بازدید : 1 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

شاید برای شما سوال شده باشد که چرا با وجود این که ماسک زده بودیم و موارد بهداشتی را هم رعایت کرده بودیم درگیر کرونا شدیم. در مورد دیگران نیز به همین شکل است. گاها با اطرافیان خود که به تازگی کرونا گرفته اند صحبت می کنیم می گویند ما جایی نرفتیم و ماسک زدن و موارد دیگر را هم رعایت کرده بودیم اما نمی دانیم چرا و چطور کرونا گرفتیم. در این مطلب می خواهیم کمی در این مورد صحبت کنیم. گاهی گمان می کنیم که همه چیز را رعایت کرده ایم اما این طور نیست. همچنین دیگران نیز ممکن است آگاهانه یا غیرآگاهانه حفره ای را که باعث ورود کرونا شده است را به ما نگویند!

کارهایی که پس از مشاهده تست مثبت کرونا باید انجام دهید

baharkian بازدید : 2 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

ممکن است این روزها خیلی ها تست کرونایشان مثبت شود. به دلیل این که در جامعه حضور داریم و به خصوص خیلی هایمان شاغل هستیم و باید آمد و شدهایی داشته باشیم ممکن است با وجود ماسک هم گاها کرونا بگیریم. خیلی نگران نباشید. تعداد کسانی که تست اولیه شان مثبت می شود زیاد است. اگر زود متوجه شوید و با رعایت موارد مهم در قرنطینه می توانید دوره کرونا را پشت سر بگذارید. درست مانند سرماخوردگی این ویروس هم اگر زود شناخته شود قابل درمان است.

تاثیر روانی رنگ آبی بر ذهن انسان

baharkian بازدید : 2 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

یکی از رنگ های اصلی، رنگ آبی است. این رنگ رنگی است که در طبیعت زیاد می بینیم. آسمان و دریا و آب و... در طبیعت به این رنگ هستند. رنگی که حتی با نگاه کردن به آن احساس آرامش به انسان دست می دهد. حال علم روان شناسی این روزها تاثیرات رنگ ها را به طور کامل مورد بررسی قرار داده است. هر کدام از رنگ ها در انسان احساس متفاوتی ایجاد می کنند. به طور مثال رنگ قرمز که رنگی گرم و تند است در انسان هیجان را بر می انگیزد. این رنگ حتی در رفتار انسان ها نیز خالی از اثر نیست. به طور مثال یک تحقیق نشان داده است افرادی که ماشین های قرمز رنگ دارند بیشتر از دیگر ماشین ها با سرعت زیاد رانندگی می کنند. پس این رنگ حتی در رفتار راننده ها نیز اثر گذار بوده است. رنگ آبی اما رنگی سرد و خنثی است. تاثیر این رنگ باعث شده است که از آن در برخی جاها و با هدف خاصی استفاده شود.

چطور در هنگام خرید مراقب پیشگیری از کرونا باشیم

baharkian بازدید : 7 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

کرونا ویروسی خطرناک است که می تواند فرد مبتلا را قربانی کند. به همین دلیل مراقبت از آن بسیار مهم است. این روزها دیگر خیلی از ما با نام کرونا آشنا شده ایم و به شنیدن اخبار و مطالبی در مورد آن عادت کرده ایم. این ویروس که ابتدا در چین شیوع پیدا کرد این روزها کل دنیا را درگیر ساخته است و هر روز قربانیان تازه ای می گیرد. موضوع نگران کننده تر این است که این ویروس هر روز جهشی نو نیز پیدا می کند. گویا هوشمند است و هر روز خودش را قوی تر می کند. می دانیم که کرونا واگیر دار است. اگر فردی به این ویروس مبتلا شده باشد می تواند دیگران و اطرافیانش و افرادی را که با وی در ارتباط بوده اند درگیر کند. این ویروس از طریق دهان و بینی وارد بدن می شود و بدن را درگیر می کند. البته که راه های دیگری مانند انتقال از طریق سطوح مختلف نیز وجود دارد. اما مهم ترین راه انتقال همان دهان و بینی است. پس اهمیت استفاده از ماسک روشن می شود. این روزها همه ما به ماسک عادت کرده ایم و زندگی با ماسک، گویا به یک عادت تبدیل شده است. ماسکها مهم ترین ابزار برای پیشگیری از کرونا هستند. در این روزهای کرونایی باید هر جایی که می رویم موارد ایمنی را برای پیشگیری از این ویروس رعایت کنیم. در ادامه می خواهیم در مورد مراقبت از کرونا در هنگام خرید صحبت نماییم. مواردی که شاید بدانید اما به هر حال مرور دوباره آن نیز خالی از لطف نیست.

با خواص بی نظیر ویتامین سی برای پوست آشنا شوید

baharkian بازدید : 2 دوشنبه 13 دي 1400 نظرات (0)

یکی از ویتامین های ضروری برای بدن ما ویتامین سی است. اگر بخواهیم یکی از مهم ترین خواص این ویتامین را برشمریم می توانیم به تامین انرژی خوب برای سوخت و ساز بدن و شادابی اشاره کنیم. هنگامی که سرما می خوریم نوشیدن یک لیوان آب پرتقال یا لیمو شیرین ما را سرحال تر می کند. این چه دلیلی دارد؟ مشخص است. این ویتامین به ویتامین جوانی و شادابی معروف است. علاوه بر تامین انرژی برای سیستم ایمنی بدن و دیگر اعضا ما را سرحال می کند. تا به حال شده که خسته از کاری باز گشته باشید و با نوشیدن یک لیوان آب هویج احساس کنید خستگی تان از بین رفته است؟ همه این ها به خاطر ویتامین سی فراوانی است که در هویج وجود دارد. ویتامین سی خستگی بدن را از بین می برد و ما را شاداب و با نشاط می کند. شاید جالب باشد که بدانید ویتامین سی همین خواص را برای پوست هم دارد! بله پوست ما هم برای شادابی و نشاط و زیبایی اش به ویتامین سی نیاز دارد. بیشتر این انرژی از طریق خوردن میوه ها و منابع طبیعی آن به دست می اید. اما کرم ها و لوسیون هایی هم هستند که این انرژی را به صورت موضعی به پوست تزریق می کنند. در این بین کرم ویتامین سی الارو جزو مهم ترین محصولات مراقبتی در این زمینه است. در ادامه با برخی از مهم ترین خواصی که ویتامین سی برای پوست ما دارد آشنا می شویم.

تعداد صفحات : 11

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 10
 • باردید دیروز : 8
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 40
 • بازدید ماه : 239
 • بازدید سال : 577
 • بازدید کلی : 590