loading...

baharkian

لامپهای مهتابی باعث لکه پوستی می شوند

baharkian بازدید : 0 چهارشنبه 25 اسفند 1400 نظرات (0)

سبک زندگی انسان امروزی بر روی سلامتی اش تاثیر زیادی گذاشته است. به طور مثال دیگر صبح زود از خواب بیدار می شویم و آخر شب می خوابیم. در طول روز مدام کارهای سخت و استرس آور می کنیم. بی خوابی به دلیل مشغله های شغلی بسیار شده است. خیلی از ما این قدر خستگی در تنمان مانده است که اگر فرصتی شود و به پارکی برویم هم دوست داریم در جایی بنشینیم. بی تحرکی آفت زندگی جدید است. آفتی که باعث پیری زودرس انسان شده است. آفتی که خیلی از بیماری ها را با خودش می آورد. حتی اضافه وزنی که خیلی زیاد شده است هم به دلیل همین بی تحرکی است. خیلی ها شغل پشت صندلی نشستن دارند. باید ساعت ها با کامپیوتر کار کنند بدون این که در این مدت حتی گردن خود را بچرخانند. دکوراسیون و همه چیز گویی می خواهد ظاهری زیبا داشته باشد. اما این زندگی از درون دارد روی ما اثرهای منفی داشته باشد. در خانه خیلی از ما لامپ های مهتابی و نورهای سفید ال ای دی وجود دارد. شاید جالب باشد بدانید که نور تابیده شده از این لامپ ها به شدت روی پوست ما اثر های منفی می گذارد. یکی از اثراتش ایجاد لکه های پوستی است. لکه هایی که به خصوص بر روی صورت خانم ها زیاد دیده می شود. لکه هایی که اگر به دادشان نرسیم پر رنگ تر و تیره تر هم می شوند.

سرعت انتقال امیکرون در جاهای شلوغ

baharkian بازدید : 0 چهارشنبه 25 اسفند 1400 نظرات (0)

از ابتدای شیوع جهانی ویروس کرونا تا به حال شاهد ظهور جهش های متفاوتی از این ویروس بوده ایم. این ویروس هر بار تغییری داشته است و با شکلی تازه دوباره شیوع پیدا کرده است. نمونه های کرونای انگلیسی، دلتا و جهش امیکرون از این نمونه ها هستند. امیکرون یک تفاوت با دیگر جهش های قبلی دارد. آن هم این است که قدرت آن و یا توانایی آن در کشتن انسان کمتر است. اما به سرعت می تواند منتقل شود. این ویروس در واقع ویروسی سریع الانتقال است. پس در جاهایی که شلوغ باشد و یا فاصله اجتماعی به خوبی رعایت نشود به راحتی می تواند از فردی به فردی دیگر منتقل شود. همین است که باعث شده خیلی از افراد به آن دچار شوند. هر چند بسیاری نیز در مدت زمانی کوتاه در حدود یک هفته به بهبودی رسیده اند.

عادت کرده ایم ماسک بزنیم

baharkian بازدید : 1 سه شنبه 24 اسفند 1400 نظرات (0)

اوایل که کرونا آمد خیلی از ما فکر می کردیم که احتما تنها مدتی کوتاه مجبوریم ماسک بر صورتمان بزنیم. اما این ویروس چند سالی است که ما را اسیر خودش کرده است. البته که عدم رعایت مردم نیز در پیشرفته شدن این ویروس بی تاثیر نیست. اگر همه از ابتدا پروتکل های بهداشتی را تمام و کمال رعایت می کردیم این ویروس این قدر جهش پیدا نمی کرد. هر روز جهش های تازه ای آمد و با خود گفتیم که احتمالا این آخری است. اما دوباره ویروس دیگری آمد که پیشرفته شده نمونه قبلی اش بود. تا جایی که امیکرون آمد و گفتند کرونا تمام شد و دیگر کسی به خاطر این ویروس نمی میرد. اما باز هم بستری ها و آن هم بستری های کودکان و مرگ روزانه افراد در سراسر دنیا را شاهد بودیم.

موهای آسیب دیده از چه شامپویی استفاده کنند

baharkian بازدید : 4 یکشنبه 22 اسفند 1400 نظرات (0)

موهای ما به هر دلیلی ممکن است دچار مشکل و آسیب شوند. مشکلاتی که بیشتر ما ممکن است در برخی مواقع تجربه اش کرده باشیم. به طور مثال کسانی که موهایشان را بلند می کنند ممکن است در پایین موهایشان موخره را تجربه کرده باشند. موخره یا دو شاخه شدن پایین مو می تواند به بالاتر نیز برسد و آسیب جدی به موی ما بزند. یا کسانی که موهایشان را زیاد رنگ می کنند ممکن است متوجه شده باشند که موهایشان خشن تر شده است. این افراد دیگر به راحتی قبل نمی توانند موهایشان را شانه یا برس بزنند. این مشکلات را همه ما ممکن است تجربه کرده باشیم. کدر شدن موها و شانه نشدن آن ها در اثر رنگ شدن های مکرر و یا آسیب هایی مثل شانه نشدن و مجعد شدن در اثر آرایش نامناسب شایع هستند.

آیا امیکرون واقعا بی خطر است؟

baharkian بازدید : 5 یکشنبه 08 اسفند 1400 نظرات (0)

ویروس امیکرون در دسته کوید نوزده جای دارد. ویروسی که با ظهور آن صحبت هایی در مورد پایان دوره کرونا نیز به میان آمد. و در کنار همه این ها بهداشت جهانی به طور رسمی اعلام کرده بود که این ویروس خطرناک نیست و تلفات جانی زیادی نخواهد داشت. اما به سرعت منتشر می شود و طول دوره بهبودی آن مانند سرماخوردگی است. با همه این ها دیدیم و می شنویم که به یکباره سرعت مبتلایان چقدر زیاد شده است. و اما تلفات جانی زیادی هم به وجود آمده است. درست است که تعداد مرگ و میر در مقایسه با آمار کل مبتلایان شاید پایین باشد. اما رقمی قابل ملاحظه است. به خاطر این که این ویروس همه را درگیر کرده است باعث تلفات جانی زیادی هم شده است. این باعث شده که خیلی ها بگویند که مگر این ویروس بی خطر نبود. پس چرا این همه تعداد بستری ها زیاد شده است. پس چرا هر روز می شنویم که همه شهرها قرمز شده اند. و چرا باز هم تعداد تلفات جانی ناشی از کرونا کم نمی شود. آیا واقعا این ویروس بی خطر است و یا تنها یک اشتباه بوده و این اشتباه باعث مرگ افراد زیادی شده است.

روشهای مختلف آبرسانی و شاداب کردن پوست

baharkian بازدید : 6 سه شنبه 19 بهمن 1400 نظرات (0)

یکی از بهترین روش ها برای داشتن پوستی همیشه شفاف تامین آب به میزان کافی است. آب بر هر درد و بیماری به مانند یک معجزه و پاد زهر است. آب نخوردن است که باعث بروز بسیاری از مشکلات می شود. پوست ما نیز به آب نیاز دارد تا جوان و با طراوت باشد. به همین منظور امروزه محصولات مختلفی برای هیدراته کردن پوست ساخته شده است. محصولاتی که باعث می شوند پوست ما به میزان کافی هیدراته شود و جوان تر بماند. اگر به اندازه پوستتان را آبرسانی نکنید خیلی زود پیر و چروک می شود. همچنین تیره و کدر می شود. بسیاری از لکه های پوستی نیز به خاطر نبودن آب به وجود می آیند. پس اهمیت موضوع آبرسانی کردن را دست کم نگیرید.

موارد استفاده از شامپوهای Keratin چیست

baharkian بازدید : 5 پنجشنبه 07 بهمن 1400 نظرات (0)

محصولات مراقبت از مو بسیار زیاد هستند. برای مراقبت از مو محصولات متعددی وجود دارد. انواع شامپوها، کرم ها و لوسیون ها و ماسک های مو از مهم ترین این محصولات هستند. اما عمومی ترین که بیشتر ما نیز از آن استفاده می کنیم شامپوست. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم موارد استفاده از یکی از شامپوهایی که شاید شما نیز دیده باشید چیست. می خواهیم موارد استفاده مهم از شامپو کراتین را مورد بررسی و شاید معرفی قرار دهیم. این محصول به تازگی محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

دقت کنید که مسواک ها نرم و سفت دارن

baharkian بازدید : 5 یکشنبه 26 دي 1400 نظرات (0)

قبلا فکر می کردم اگه یه مسواکی خیلی نرمه مال خودشه. یعنی کلا این جوری تولید شده. اما تازگیا متوجه شدم که شرکتای معتبر مسواکاشون رو تو سه مدل سری می زنن. مثلا یه مدلی از یه مسواک با سه تا برس نرم و متوسط و سخت تولید می شه. شاید خیلی ها بدونن. اما من تازه به این موضوع دقت کردم. یکم هم سلیقه ایه که کدومش براتون خوبه. من متوسط استفاده می کنم. به نظرم حد وسط از همش بهتره. خیلی نرم باشه زیاد تمیز نمی کنه. از طرفی سفت بودن بیش از حدم باعث میشه اگه سفت مسواک بزنید یه لایه از دندوناتون بره.

مردم امیکرون رو جدی نگرفتن

baharkian بازدید : 5 یکشنبه 26 دي 1400 نظرات (0)

همون جور که می دونید ویروس امیکرون نمونه جدیده که شرکت ویروس کرونا بیرون داده. شوخی کردم. اما نمونه جدیدشه دیگه. ظاهرا مردم اصلا این ویروس رو جدی نگرفتن. جالبه که داشتم تو اخبار می خوندم نوشته بود چقدر آدما سر همین امیکرون جونشون رو از دست دادن. پس واقعا جدیه. به نظرم یکی از اشتباهی که صدا و سیما کرد این بود که گفت مردم نترسن. امیکرون اون قدرا هم ترسناک نیست. درسته هدفشون این بود که مردم وحشت نداشته باشن. اما از اون ور بوم افتادن. همون می ترسیدن بهتر بود. واکسن هم زدن دیگه کلا ماسک و اینا رو بیخیال شدن. عروسی هم که در جریانه. خود ما بهمن ماه عروسی داریم و همه فامیل هم میخان برن. واقعا خدا رحم کنه. به هر کس هم میگیم نرو به خاطر کرونا میگه واکسن زدم.

از هر خمیردندانی استفاده نکنید

baharkian بازدید : 3 یکشنبه 26 دي 1400 نظرات (0)

بازار پر شده از خمیر دندونای مختلف. اصلا تو هر محصولی انقد رقابت بر سر فروش هست که مشتری ها هم نمی دونن کدوم رو بخرن. خود من در مورد خیلی کالا ها یه موقع هایی اصلا گیج میشم. بسته بندی ها که ماشالا انقد قشنگه که آدم دوست داره به عنوان دکور داشته باشدشون. اما این چیزا برای قشنگی نیستن. منظور شامپو و خمیردندون و این جور چیزاس. همیشه دوست داشتم در مورد دهان شویه و خمیردندونم تنوع داشته باشم. شنیده بودم میگفتن بهتره تنوع بدید و هر شب با یه مدل دیگه مسواک بزنید. خلاصه رفتم چند تا خریدم. ایروکس و اورال بی و سنسوداین و مریدنت. تو این مطلب می خوام تجربه شخصی مو از استفاده از چندتا خمیردون مختلف و هر کدومشون براتون بگم.

تعداد صفحات : 11

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 12
 • باردید دیروز : 8
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 42
 • بازدید ماه : 241
 • بازدید سال : 579
 • بازدید کلی : 592