loading...

baharkian

ماسکهای تقلبی زیاد در بازار

baharkian بازدید : 5 سه شنبه 23 فروردين 1401 نظرات (0)

این روزها کالای تقلبی در بین محصولاتی که برای کرونا استفاده می کنیم خیلی زیاد شده است. در زمینه ضدعفونی کننده بسیار این موضوع وجود دارد. عده ای افراد متقلب محصولاتی را با ظاهر خوب و فاقد کیفیت به فروش می رسانند. این موضوع در زمینه ماسک خیلی خیلی بیشتر و بدتر است. ماسکهای معروف تر که حال برند هم شده اند از نوع تقلبی شان بسیار زیاد است. تا جایی که مردم بسیاری از هزینه هر ماه خود را به خاطر این ماسکهای بی کیفیت دور می ریزند. در مورد ماسک سه بعدی که پس از ظهور نمونه های خطرناک معروف شد اوضاع بدتر است. برند فست این قدر تقلبی دارد و این قدر توسط افراد مختلف تولید می شود که هنوز نتوانسته اند کاری برایش بکنند. خیلی از طرفداران این برند نیز با سختی می توانند نمونه های اصلی آن را در بازار پیدا کنند.

چطور از امیکرون پیش گیری کنیم

baharkian بازدید : 0 سه شنبه 23 فروردين 1401 نظرات (0)

این روزها خبر های امیکرون بسیار داغ است. با وجود خبرهایی که در مورد این که امیکرون بی خطر است منتشر شده است باز هم نگران هستیم که نکند این ویروس تازه به دوران رسیده ما را درگیر خودش نماید. البته موضوع بی خطر بودن امیکرون هنوز هم تایید نشده است. پس باید خیلی خیلی مراقب باشیم. اگر بی خطر است پس این همه آمار مرگ و میر و آمار رو به افزایش بستری ها از کجا می آید. عقل حکم می کند که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. پیش گیری بهتر از درمان است. درمانی که تازه ممکن است نشود و ما قربانی امیکرون شویم. اگر موارد پیش گیرانه را بدانیم و آن ها را به خوبی به کار گیریم این ویروس کاری به کار ما نخواهد داشت. در این مطلب مروری خواهیم داشت بر این موارد مهم. که البته خیلی از ما آن ها را می دانیم. می دانیم اما ممکن است با ساده انگاری آن ها خودمان را درگیر کنیم و مجبور شویم مدتی را قرنطینه شویم تا دوباره رو به راه شویم و حالمان خوب شود.

گرد و خاک غافلگیر کننده در کل ایران

baharkian بازدید : 0 یکشنبه 21 فروردين 1401 نظرات (0)

از دو روز پیش شاهد وزش باد شدید به همراه گرد و غبار در کل ایران بودیم. این گرد و خاک از سمت عراق می آید و از جنوب ایران و مثل همیشه از خوزستان وارد ایران شده است. و حتی تا استان های شمالی حتی آذربایجان غربی هم رفته است. این بار شهر های دیگر ایران به جز خوزستان شاهد گرد و خاک هستند. هر چند شدت آن در شهر هایی مثل تهران هرگز به اهواز نمی رسد. اهوازی هایی که همیشه از این مشکل رنج می بردند این بار به استان های دیگر نشان دادند که این بادهای مسموم چقدر زجر آور است. همین دور روز صدای تهرانی ها درآمده است. و خیلی ها شاهد عطسه های شدید و علائمی مثل سرماخوردگی هستند. اما این علائم نگران کننده نیستند و تنها به خاطر واکنشی هستند که دستگاه تنفس به این گرد و خاک ها می دهد.

لطفا کرونا را فراموش نکنید

baharkian بازدید : 0 چهارشنبه 17 فروردين 1401 نظرات (0)

عید 1401 از نظر کرونا شرایط بهتری نسبت به دو سال قبل بود. از این نظر که امیکرون شدت خطرش به مراتب کمتر بود نسبت به دلتا و نمونه هایی که پیش از این ظهور کرده بودند. اما از یک نظر جالب نبود. این که مردم کاملا فراموش کرده بودند که کرونا وجود دارد. امسال مردم بدون هیچ نگرانی به دید و بازدید عید مشغول شدند و دورهمی هایی با جمعیت های زیاد دوباره ایجاد شد. به همین خاطر خیلی ها به امیکرون مبتلا شدند. از این میان نیز تعدادی در بیمارستان ها بستری شدند. امیدواریم که مردم فراموش نکرده باشند و نکنند که در شرایط عادی نیستیم و هنوز کرونا را به طور کامل شکست نداده ایم و ریشه کن نکرده ایم. چرا که اگر فراموش شود و پروتکل ها کنار گذاشته شود واقعا مشخص نیست چه بر سر ما بیاید و شرایط به چه صورت پیش برود. تا الان با رعایت این میزان از پروتکل های بهداشتی که نسبت به الان هم بد نبود شاهد مرگ خیلی ها بودیم. خدا نکند کاری کنیم از این بدتر شود.

محصولی بی نظیر از الارو

baharkian بازدید : 0 چهارشنبه 17 فروردين 1401 نظرات (0)

نام برند الارو به نیکی در بین خیلی از ما می درخشد. محصولات الارو در دسته مراقبت از پوست و مو جزو بهترین ها هستند. این مجموعه نهایت تلاش خودش را انجام داده تا محصولاتی با خواص درمانی برای بهترین مراقبت از سلامت پوست و مو خلق کند. واقعا هم در این زمینه موفق بوده و توانسته محصولاتی را به بازار عرضه کند که از هیچ نظر قابل رقابت نیستند. یکی از محصولات منحصر به فرد این مجموعه کرمی است که خود الارو با نام احیا کننده از آن نام برده است. کرم ویتامین سی الارو محصولی است که در کنار ویژگی های بیشتری به جز ویتامین سی و روشن کننده گی خواص دیگری دارد. این محصول تمامی کارهایی را که برای جوان سازی پوست نیاز است انجام می دهد. این محصول جزو محصولاتی است که خیلی از پزشکان از آن برای مداوای مشکلات پوستی بیمارانشان استفاده می کنند.

تاثیر مسواکهای برقی برای بچه ها

baharkian بازدید : 2 چهارشنبه 17 فروردين 1401 نظرات (0)

اهمیت مراقبت کردن از دندان ها از همان کودکی باید به بچه ها یاد داده شود و باید کاری کنیم که بچه ها عادت کنند حداقل روزی یک بار و قبل از خواب دندان هایشان را مسواک بزنند. اما هر چه بچه ها کوچک تر باشند ممکن است مقاومت بیشتری در برابر این امر مهم داشته باشند. از طرفی این که کودکان بیش از بزرگترها ممکن است شکلات و شیرینی مصرف کنند بیشتر در خطر خرابی دندان هایشان هستند. و این اهمیت مراقبت از دندان را بیشتر می کند. اگر بچه ای از همان سن کم یاد نگیرد که چطور از دندان هایش مراقبت کند وقتی بزرگ تر می شود این عادت در او رشد می کند و دندان های خوبی نخواهد داشت. پس چه بهتر است کمک کنیم کودکانمان از وقتی کوچک هستند حداقل قبل از خواب دندان هایشان مسواک کنند.

شامپوی ایرانی بهتر است یا خارجی

baharkian بازدید : 1 سه شنبه 16 فروردين 1401 نظرات (0)

چند سالی است که بیشتر در این مورد صحبت می شود که شامپویی را استفاده کنید که با موی شما سازگاری بیشتری دارد. در این مورد خیلی هم این به گوش می رسد که می گویند شامپوی ایرانی سازگاری بیشتری با موی ما ایرانی ها دارد. خب این گفته درست است. هر کشوری محصولاتش را با توجه به نیازهایی که در آن جغرافیا وجود دارد می سازد. به طور مثال در ایران که موها با حجاب پوشانده می شوند و ویتامین دی کمتری به مو می رسد بهتر است از محصولاتی که دارای خواص آفتاب هستند استفاده شود. اما توجه کنید که آیا تمامی محصولات ایرانی این ویژگی را دارند یا خیر. و حقیقت این است که آن طور که باید و شاید هم این چیزها را رعایت نکرده اند. اما هستند شرکت ها و برندهایی که محصولاتی درجه یک با توجه به نیاز موی ما تولید می کنند و اگر بگردید حتما آن ها را پیدا می کنید.

آیا خارجی یا ایرانی بودن خمیردندان مهم است؟

baharkian بازدید : 0 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (2)

این سوالی است که ممکن است در ذهن من و شما و یا هر کس دیگری باشد. این موضوع ممکن است در مورد هر کالایی وجود داشته باشد. در مورد برخی از کالا ها هم نمونه های ایرانی خوبی داریم و هم نمونه های وارداتی و خارجی خوبی وجود دارد. به طور مثال در مورد برخی کالاهای برقی ممکن است هنوز محصولات داخلی مان نتوانسته باشند به کیفیت خارجیها برسند. اما در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از محصولات مراقبتی و بهداشتی بپردازیم. این که آیا توصیه می شود از خمیر دندان خارجی استفاده شود و یا ایرانی. و یا این که اصلا این موضوع چه قدر و تا چه اندازه مهم است. و این که در مورد این کالاها چه مواردی مهم است و باید در موقع خرید و یا استفاده کردن از آن به این موضوع توجه داشته باشیم.

اگر واکسن کرونا زده ایم می توانیم ماسک نزنیم؟

baharkian بازدید : 0 پنجشنبه 04 فروردين 1401 نظرات (0)

متاسفانه پس از تزریق دز سوم خیلی ها به بهانه این که واکسن زده اند و دیگر ایمنی پیدا کرده اند رعایت پروتکل های بهداشتی را ترک کردند. این در زمانی بود که سویه سوم امیکرون به میدان آمده بود. و به یکباره شاهد موج شدیدی از مبتلایان بودیم. در بسیاری از استان هایی که آمار مبتلایان کم کم داشت نزولی می شد خبرهای بدی شنیده شد. کارد درمان به یکباره با شمار زیادی از تست های کرونای مثبت رو به رو شدند. در این بین تعداد بستری شده ها نیز کم نبود. حتی پس از یکی دو هفته به یکباره بخش مراقبت های ویژه یا همان ICU در بسیاری از استان ها شلوغ و پر از جمعیت شد. برخی بیمارستان ها نیز حتی تخت خالی نداشتند. با وجود تاکید رسانه ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی انگار گوش شنوایی وجود نداشت و هنوز هم برای برخی افراد گوش شنوایی نبوده و نیست. اما سوال این جاست آیا اگر واکسن زده باشیم لزومی دارد که ماسک بزنیم و یا اگر واکسن زده ایم ممکن است مبتلا شویم و یا خیر. چرا که این روزها افراد زیادی را در خیابان ها می بینیم که بی ماسک پرسه می زنند. پس از آن که به آن ها بگوییم که چرا ماسک نمی زنی خواهند گفت که واکسن زده ام و بدنم ایمن شده است. یا من نمی گیرم چون واکسن زده ام. یا اگر هم بگیرم اتفاقی برایم نمی افتد. این جملات این روزها بسیار شنیده می شود.

به عمد پروتکلهای کرونا را رعایت نمی کنیم

baharkian بازدید : 0 جمعه 27 اسفند 1400 نظرات (0)

از قدیم این ضرب المثل ها را شنیده ایم که با یک گل بهار نمی شود. و یا یک دست صدا ندارد. این ضرب المثل ها به ما می گویند که برای این که به نتیجه ای برسیم باید همه با هم کاری را انجام دهیم. مصداق بارزش هم همین کرونا و همین اهمیت رعایت کردن پروتکل ها توسط همه با هم است. اگر برخی از افراد پروتکل ها را رعایت کنند و برخی رعایت نکنند کرونا هم چنان ادامه دارد و شاید باز هم جهش های دیگری از آن را ببینیم. در روزهایی هستیم که کمتر کسی است که نداند برای این که کرونا نگیرد باید چه کند. کمتر کسی است که نداند ماسک زدن مهم ترین راه برای عدم ابتلا می باشد. اما باز هم همین آش است و همین کاسه. باز هم می بینیم برخی بی ماسک و بدون رعایت پروتکل ها پرسه می زنند. و همین افرادند که باعث شده اند این داستان ادامه داشته باشد. داستانی که نمی دانیم چند قسمت تا قسمت پایانی اش باقی است. و ای کاش که این داستان تمام شود، چراغ ها روشن شود و همه این صحنه و روزگار کرونایی را ترک کنیم.

تعداد صفحات : 11

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 105
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 27
 • باردید دیروز : 14
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 71
 • بازدید ماه : 270
 • بازدید سال : 608
 • بازدید کلی : 621